עיצוב פנים דירות

לא מעט פעמים אנשים שרוכשים דירה חדשה או כאלו שהחליטו כי מאסו במראה הישן של הדירה, מחליטים לשכור את שירותיו של מעצב פנים על מנת לקבל תמונת נוף חדישה ורעננה בביתם, או לעשות מייק אובר לדירה הקיימת. אף על פי שנדמה כי כל העבודה שמוטלת על מעצב היא להביט בדירה ולהחליט כיצד יראו פניה החדשים, העבודה מציבה דרישות שונות לחלוטין.
 

לראות את הדייר

כל מעצב יכול הגיע לדירה חדשה או ישנה ולהחליט כיצד הדירה צריכה להיראות לטעמו ומה הוא חושב שיהיה יפה או לא לעיצוב הפנים. אך בסופו של דבר לא המעצב הוא זה שעתיד לגור בדירה שתתעצב, כי אם בעלי הבית. על כן על המעצב להבין מי האדם שעומד מולו ומה הדייר היה רוצה לראות יומיום בדירתו. העיצוב צריך להיות מתאים לטעמם ואורח חייהם של בעלי הבית, אחרת לא יהיה זה הבית שלהם, זה יהיה הבית של המעצב, והוא כאמור, לא זה שעומד לגור שם.
 

לזהות פוטנציאל

לכל דירה המרחב והפוטנציאל שלה. תפקידו של המעצב הוא לראות את הדירה ולזהות כיצד ניתן להיעזר בכלל הפוטנציאל הגלום בה על מנת להתאימו לצרכיהם של דיירי הבית ולשגרת החיים שלהם. המטרה בעיצוב הבית אינה רק בהפיכת המראה ליפה יותר ונעים לעין, אלא אף ניצול מקום ופרקטיות במרחב והאופציות בדירה.
 

ערבוב המרכיבים

בעיצוב פנים לדירה נדרש שילוב של כלל המרכיבים הנדרשים מבית, שיהיה יפה ונעים לעין, שישרה רוגע ושלווה, שיהיה פרקטי ומלוא הפוטנציאל ינוצל, ובעיקר שכל זה יהיה תחת התקציב האפשרי. מעצב הפנים צריך לדעת לשלב בין יופי ופרקטיות, תחת מעטה המחיר וכיצד למצוא פתרונות יצירתיים במידה ויש התנגשות בין הגורמים.
 

לסיכום, עבודתו של מעצב אינה מסתכמת רק בהפיכת המראה הפנימי של דירה למרהיב לעין ואסתטי, כי אם גם שיהיה מתאים ופרקטי עבור דיירי הבית וצרכיהם, שינצל את מלוא היכולות שהדירה יכולה לספק, ושהמחיר של כל אלו יהיה בהישג ידם של בעלי הבית. עיצוב פנים דירות אינו קל, אך דורש יצירתיות ויכולת להרמן בין מרכיבים מתנגשים.

צרו איתי קשר