עיצוב פנים בשרון

אזור השרון נחשב לאחד האזורים המאוכלסים והפופולאריים ביותר למגורים במדינת ישראל. זהו אזור מרהיב התחום בין תל אביב הסואנת והערים הגדולות של המרכז, לעומת הגבול הצפוני על הירוק מלווה בנחלים ומעיינות. כמו גם, מהצד המזרחי השדות החקלאיים הירוקים הנרחבים והרים גבוהים שמחזיקים בנוף פנורמי לכל עבר, ומהצד המערבי מגיעים ניחוחות המלח והרעננות של הים התיכון. כל אלו הם מרכיבים חיצוניים בגיאוגרפיה של השרון, אך יש להם חלק אינטגראלי גם כמרכיבים בעולם הפנימי של תוך הבית, ועיצוב הפנים שנעשה עבור משכן מגורים באזור השרון.
 

אמנם לרוב טועים במחשבה שעיצוב פנים הבית תלוי אך ורק במתרחש בתוך הבית ובמי שנמצא פנימה, אך למעשה עיצוב הפנים חייב להשתלב עם המראות הטבעיים ולהיות חלק מיצירה הרמונית אחת. על מעצב פנים לדירה או בית באזור השרון יש להביט סביב ולארוג מרקם אחיד כך שגם הצבעים המשתנים מכל צד והמרקם השונה בכל אזור, יהיו חלק מהמארג השלם שייתן את העיצוב המושלם לבית.
 

ישנם מרכיבים שונים באזור הגיאוגרפי ולכל אחד מהם השפעה שונה על העיצוב. לדוגמה, בית הממוקם באזור השרון אך צמוד לים חייב להכיל עיצוב שיפתח את הבית לאוויר הים הצלול ויוכל להחדיר אווירה רעננה. זוהי דירה שיתאים לה להחזיק חלונות שקופים וגדולים, צבעים חלשים שישתלבו היטב עם צבע הים החזק ולא יתנגשו בכוחותיהם. לעומת זאת דירה המצויה קרוב יותר למתחם המזרחי של ההרים, תדרוש דווקא חלונות גבוהים שישקיפו לנוף הרחוק המרהיב ולא לחולות, האבנים והשיחים שמצויים באזור. בכל אחד מהמיקומים הגיאוגרפיים והצבעים המשתנים, נדרש עיצוב אחר, שייתן לבית את המראה היפה ביותר ויכלול שימוש בתנועות הרוח והנוף שיכול להשתקף מחלונות הבית.
 

כל אלו ועוד הם אבני דרך בדרכו של מעצב הבית לתכנן את העיצוב המושלם עבור כל בית, לא רק כתלות בפנים הדירה, כי אם אף כתלות במכלול השלם שמרכיב את המונח בית. הבית הוא הריחות שמגיעים מהמטבח ומהשכונה, הבית הוא צבעי הנוף בשקיעה שמשתלבים עם צבעי הבית והשמש מקרינה את אורה בצורה שיוצרת הרמוניה אחת שלמה על כל המכלול שיקרה בסופו של דבר בית. 

צרו איתי קשר