עיצוב פנים מודרני

אחד התחומים הפופולאריים באדריכלות ועיצוב הוא עולם עיצוב הפנים של בתים. לא רק החזות החיצונית של מבנה חשובה, אלא גם המראה הפנימי, ההרגשה שהוא יוצר, ויותר מכל האווירה של בית שהעיצוב ישרה. בעשורים האחרונים העיצוב הישן של הבתים הכפריים השתנה והתאים את עצמו לסגנונות האומנות החדשניים של המאה הנוכחית, כך שעיצוב פנים מודרני תופס יותר ויותר תאוצה בעיצובי הפנים של הבתים כיום.


עיצוב הפנים המודרני טומן בתוכו מספר מרכיבים המשנים לחלוטין את התפיסה בנוגע לקונספט הבית והמראה הכללי:
 

 • אסתטיקה ודיוק – האופנה המודרנית של הבתים לקחה תפנית מהמראה הביתי של הבית של הדודים בקיבוץ, ובמקום מעגליות ואי סדר משפחתי, העיצוב מתבסס על אסתטיקה ודיוק. אם זה עמידה בקווים ישרים, סידור שיתאים לעולם האלטרנטיבי בתורת הפנג שווי, או שימוש בתמונות כמודל לחיקוי, הכל מצביע על אופנה מודרנית של קוויות, סדר ומעל לכל אסתטיקה.
   
 • ניצול שטח – בעיצוב המודרני נעשה ניצול רב בקירות ובמקומות אחסון. הארונות משלבים מערכת חדשנית שיכולה להכיל הרבה יותר דברים בחלל קטן, נעזרים במדפים לכל אורכו של קיר ולכל מרחב יש תפקיד משלו. כך לדוגמה בחדר המטבח, אם בעבר כל האביזרים החשמליים כמו מקרר, תנור ומדיח היו על הרצפה, כיום הכל צמוד לקיר, על מדפים חזקים ויציבים, מה שיכול לחסוך במרחב ומנצל את כל שטח הקיר.
   
 • הרגשה של מרחב – אף על פי שהמחשבה בניצול שטחים היא על צפיפות, דווקא בזכות ניצול שטחים על קירות וסידור אסתטי יש הרבה יותר מרחב על הרצפה, מה שיכול לתת לבית תחושה של חופש תנועה הרבה יותר גדול.
   
 • אפקטי תאורה – בעבר בעיצוב הישן מנורה שימשה אך ורק כמנורה, ומלבד אור לראייה לא היה לה שימוש אחר, אך בעיצוב הפנים המודרני התאורה הופכת להיות חלק מהעיצוב. מלבד מנורות מסוגננות שיכולות להתאים לכלל קווי המתאר והמרקם החדשני, התאורה מנוצלת למשחקי אור וצל, שיכולים לתת אפקטים מעניינים בשעות הערב כאשר רוצים להדגיש בחדר חלקים מסוימים ולהשאיר אחרים במסתורין.
   

כל אלו ועוד הם עמודי התווך לתורת העיצוב המודרני שנותן כיום גוון רענן וחדשני לכל הבתים והדירות, זהו הגוון של המאה ה21.

 

 

צרו איתי קשר